Squashforbundet / Nyheter / 2022 / German Junior Open 2023
334014362_1334264947144652_5756941637604728632_n.jpg

German Junior Open 2023

GERMAN JUNIOR OPEN 2023 En Super Series ESF juniorturnering, som er en av de største juniorturneringene i Europa med mer enn 300 deltakere hvert år.

Norges beste juniorspillere konkurrerte på det høyeste nivået i Europa. Landslagstrener Filip Madaric ledet troppen i turneringen. 

Spillerne som deltok var:

Camillia Hendy – GU19

Fabian Foss – BU19

Sebastian Hylland – BU17

Jonathan Trengereid – BU17

Philip Konig – BU17

Kristian Knoph – BU15

Det ble en tøff uke for alle spillerne. Første runde ble spilt fra torsdag mellom 16-21 på ettermiddag og kveld.

Av våre spillere klarte tre å vinne første runde. Disse var Kristian Knoph i BU15, Sebastian Hylland i BU17 og Camillia Hendy i GU19. Alle imponerte med å vinne sine kamper 3:0. Spesielt spennende var kampen til Philip Konig som spilte på hovedbanen, og på tross av høyt press presset han sin konkurrent til en 5-game kamp og tie-break. Han endte opp med å tape 13:11 i siste game, men viste fantastisk squash og konkurransevilje.

Fredagen var nok en stor dag for våre spillere. I andre runde sikret Sebastian seieren i en svært tøff 3:2-kamp. Kampen krevde både fysisk, teknisk og mental styrke av Bærumsgutten. Camillia spilte seg inn blant topp 16. Både Fabian og Jonathan slet på dag to av konkurransen og møtte litt for tøff motstand. Begge endte opp i play off til 33-64 plass og sikret seg verdifull erfaring til kommende turneringer.

Lørdag ble en lang dag som startet klokken 10 og varte helt til 21:30. På tross av dette viste våre spillere at de hadde fokus på rett plass og kjempet for å avslutte dagen på best mulig vis. Kristian motstod to svært tøffe konkurrenter og kjempet seg inn blant de 25 beste i BU15, mens Fabian tok sin første seier i turneringen med en solid prestasjon mot tyske Sven Mecklenbeck. 

Camillia og Sebastian hadde begge tøffe kamper blant de 16 beste. Camillia tapte 0:3 mot belgiske Chloe Crabbe, mens Sebastian tapte 2:3 mot engelske Matthew Bartley. Det stod ikke på innsats og vilje, da Sebastian ødela skoen sin i forsøket på å slå briten.

Jonathan og Philip hadde en perfekt lørdag med to seire hver. Deres første deltakelse i en superserie satt dem virkelig på prøve både fysisk og mentalt. Imponerende levert av begge to. 

Søndag ble dag med fokus på plasseriger og å sikre verdifulle rankingpoeng i Europa. 

Spillerne våre endte på: 

Camillia Hendy – 14

Fabian Foss – 42

Sebastian Hylland – 10

Philip Konig – 42

Jonathan Trengereid – 57

Kristian Knoph – 24

En stolt trener oppsummerer turneringen med å se at spillernes innsats og utvikling på trening og samlinger viser resultat også i konkurranse.

Nå retter vi fokus mot Norwegian Junior Open. Dette er enda en ESF turnering, men denne gangen hjemme i Oslo.

CRAFT